Skip to main content
TEL.: +421 905 735 376
MAIL: branislav.benedek@gmail.com

Rolovacie mreže

Odolné riešenie pre bezpečnosť
exponovaných interiérov.

Rolovacie mreže sú zariadením, ktoré spĺňa hneď niekoľko funkcií naraz. Vyrábame ich vo viacerých verziách, a to podľa triedy odolnosti voči vlámaniu, priepustnosti vzduchu, použitého druhu pohonnej jednotky, ako aj podľa dostupných vzorov a farebných úprav.

Podobne, ako v prípade rolovacích brán, hlavná prednosť rolovacích mreži spočíva v ich konštrukčnom riešení, ktoré umožňuje využiť úžitkovú plochu objektu po oboch stranách mreží, vrátane stropu.

   2-ročná záruka

   výrobok na mieru

Oceľové a hliníkové mreže

V našej ponuke nájdete hliníkové a oceľové mreže. Oceľové mreže sú ťažšie, ale majú o to odolnejšiu konštrukciu. Sú vhodné predovšetkým na zabezpečenie parkovacích alebo skladovacích priestorov. Hliníkové mreže majú ľahšiu konštrukciu a sú určené predovšetkým na zabezpečenie predajných miest v obchodných domoch, predajniach šperkov alebo reštaurácií.

Vzhľad a konštrukčné riešenie rolovacích mreží závisia predovšetkým od miesta, kde majú byť inštalované a od účelu, na ktorým majú slúžiť. Do priestorov, ktoré by mali byť nielen bezpečné, ale mali by aj zohľadňovať estetickú stránku, sú vhodnejšie mreže z oceľových tyčí, ktoré sú buď rovné alebo so sinusoidálnym zakrivením. Do moderných priestorov, ktoré si vyžadujú dostatočnú ventiláciu, sa vynikajúco hodia hliníkové mreže s otvormi v tvare obdĺžnikov. Mreže z oceľových alebo hliníkových perforovaných profilov slúžia aj ako vizuálna bariéra a prepúšťajú vzduch v objeme 28%. Hliníkové a oceľové mreže sú zhotovené z perforovaných profilov a vieme ich vyhotoviť v jednom z viac ako 200 farebných odtieňov podľa palety RAL.

 • OCEĽOVÁ R2 SS

  Výplň mreží R2 SSG a R2 SSP je zhotovená z oceľových tyčí so sinusoidálnym zakrivením, ktoré sú navzájom spojené kĺbovými spojmi.

  Ponúkame ich s dvomi rôznymi typmi pohonu: s pružinovým pohonom (R2 SSG) a bočným elektrickým pohonom (R2 SSP).

 • OCEĽOVÁ R2 SC

  Výplň mreží R2 SC je zhotovená z rovných oceľových tyčí, ktoré sú navzájom spojené pomocou pravouhlých spojov.

  Mreže sa od seba odlišujú podľa použitej pohonnej jednotky: model R2 SCG sme vybavili pružinovým pohonom a model R2 SCP bočným pohonom.

 • OCEĽOVÁ R2 SP

  Je zhotovená z jednostenných, perforovaných profilov, ktoré majú schopnosť prepúšťať vzduch v objeme 28%.

  V závislosti od individuálnych potrieb, môžu byť vybavené pružinovým pohonom (R2 SPG) alebo bočným pohonom (R2 SPP).

 • HLINÍKOVÁ R2 AP

  Plášť mreži je zhotovený z perforovaných profilov, ktoré majú schopnosť prepúšťať vzduch v objeme 28%.

  Mreže sú dostupné vo verzii s pružinovým pohonom (R2 APG) alebo elektrickým, bočným pohonom (R2 APP).

 • HLINÍKOVÁ R2 AM

  Rolovacie mreže R2 AM s otvormi v pravouhlom tvare sa dokonale hodia do objektov s moderným dizajnom.

  Mreže sú dostupné vo verzii s pružinovým pohonom (R2 AMG) alebo elektrickým, bočným pohonom (R2 AMP).

 • HLINÍKOVÁ R2 AMZ

  Mreže R2 AMZ sú vyrobené z hliníkových profilov s pravouhlými otvormi, ktoré poskytujú dostatočnú bezpečnosť a viditeľnosti.

  Pohonná jednotka mreží R2 AMZ pozostáva z rúrkovej pohonnej jednotky a navíjacieho valca, ktorý je ukrytý v hliníkovej kazete.

Bezpečnosť a spoľahlivosť

Rolovacie mreže sú vybavené buď bezpečnostným zariadením, ktoré bráni zosuvu plášťa v prípade pretrhnutia pružín, alebo bezpečnostnou brzdou, ktorá je súčasťou pohonnej jednotky. Všetky ponúkané technologické riešenia môžu byť doplnené o ďalšie bezpečnostné prvky – výstražný svetelný signalizátor, ktorý je vhodný do veľkých priemyselných objektov, alebo fotobunka, vďaka ktorej sa mreža automaticky zdvihne, keď zistí prítomnosť prekážky. Na podobnom princípe pracujú aj zabezpečovacie systémy na vodiacich lištách, ktoré zastavia a zdvihnú mrežu, ak mreža narazí na určitú prekážku.

Mreže vyrábame v dvoch triedach zabezpečenia voči vlámaniu: WK2 a WK3 (EN 1627:2011). Ako zabezpečenie pred vlámaním je použitý zásuvný zámok, ktorý je umiestnený v spodnej lište plášťa a ktorý znemožňuje otvorenie mreží zvonku. Vstup do objektov s osobitnou ochranou je zabezpečený použitím karty alebo číselného kódu, ktorý sa zadáva do numerickej klávesnice. Signál, ktorý ovláda zariadenie, sa dá zašifrovať pomocou 9 ciferného kódu. V prípade rolovacích mreží, je potrebné dbať na bezpečnosť aj počas ich vysúvania. Bezpečnostný prvok, ktorý rozpozná prítomnosť cudzích predmetov na mreži, automaticky zastaví mrežu a zabrániť tak navinutiu predmetov na valec mreže.

Pohonné jednotky

Automatické mreže poskytujú nielen pohodlie. Funkčné, moderné pohony zaručujú bezpečnú prevádzku a chránia mechanizmus mreže. Podľa určenia, veľkosti, hmotnosti a podmienok montáže môžu byť rolovacie mreže poháňané pomocou jedného z troch typov elektrických pohonov.

Bočný, nástrčný, trojfázový pohon sa vďaka parametrom a rozmerom používa v intenzívne prevádzkovaných veľkoplošných výrobkoch.

Bočný, rúrový, jednofázový pohon je novým riešením v ponuke KRISPOL. Vďaka jeho konštrukcii nie je pri montáži potrebná veľká plocha.

Centrálny, jednofázový pohon sa používa v menších výrobkoch tam, kde je intenzita prevádzky okolo 5 – 10 cyklov za deň.

Bočná, zásuvná a trojfázová pohonná jednotka
Bočná, rúrková a jednofázová pohonná jednotka
Centrálna, jednofázová pohonná jednotka

3D NÁVRHY - Projektové štúdio

Vytvorte a vytlačte si vlastný návrh rýchlo a jednoducho. Pre vytvorenie návrhu kliknite na VSTUP.