Skip to main content
TEL.: +421 905 735 376
MAIL: branislav.benedek@gmail.com

Vonkajšie rolety

Doprajte si pohodlie a bezpečnosť
s roletami od firmy KRISPOL.

V ponuke roliet môžete nájsť širokú škálu návrhov pre každý typ budov, od tých starších až po práve vznikajúce. V prípade moderných budov odporúčame najmä tzv. podomietkové rolety – KALIMA RZ, ktoré najúčinnejšie znižujú tepelné straty. Ponúkame tiež nadokenné (KALIMA RN) a fasádne rolety (KALIMA RS). Informácie o rozdieloch medzi nimi nájdete nižšie.

   5-ročná záruka

   výrobok na mieru

Izolácia

Izolačné vlastnosti sa v našich klimatických podmienkach dajú využiť po celý rok. V zimnom období účinne pomáhajú znížiť náklady na vykurovanie a počas letných horúčav udržujú v interiéry príjemnú teplotu. V prípade potreby – dostatočne zatienia vnútorne priestory, napr. detskú spálňu.

Komfort

Rolety takisto poskytujú pocit bezpečia a intimity, a v noci chránia členov domácnosti pred nadmerným hlukom a osvetlením zvonku. Vstavaná moskytiéra Vás ochráni pred dotieravým hmyzom pri otvorenom okne počas noci.

Bezpečnosť

Kvalitné okenné kovania a špeciálne sklenené výplne v oknách, zosilnené roletami, ktoré môžete prepojiť s Vašim bezpečnostným systémom alebo vybaviť špeciálnym zabezpečovacím systémom, sú efektívnym a praktickým spôsob ochrany pred potenciálnymi zlodejmi. Navyše, prepojením zabezpečovacích systémov s ovládacím systémom roliet ich môžete naprogramovať tak, aby dokázali napodobniť prítomnosť členov rodiny v domácnosti.
 • Kalima RZ

  Podomietkové rolety

  Ak je pri výbere roliet je pre Vás najpodstatnejšia tepelná a zvuková izolácia, a to najmä, ak ste sa rozhodli pre stavbu pasívneho domu, najlepšie výsledky dosiahnete s podomietkovými roletami KALIMA RZ. Tento systém sa dá zakomponovať do plánu výlučne vtedy, ak je Vaša stavba ešte len v štádiu návrhu. Iba vtedy je možné zakomponovať do plánu špeciálny tvar nadpražia, do ktorého sa neskôr osadí ochranná kazeta na roletu.

  Rolety, s ktorými sa vopred počíta v architektonickom pláne, dokážu vizuálne obohatiť vonkajší vzhľad domu a výrazne zlepšujú jeho izolačné vlastnosti. Kazeta na rolety sa osadzuje do nadpražia a vodiace lišty do okenného otvoru. Rolety tak úplne splynú s vonkajšou fasádou a zároveň sú izolované od vonkajších vplyvov, čím sa odstránia tepelné straty, ku ktorým dochádza cez tzv. tepelné mosty. Rolety KALIMA RZ sa dajú takisto použiť pri posuvných oknách, tak pri HST, ako aj PSK.

 • Kalima RHZ (Hybrid) NOVINKA

  Podomietkové rolety s revizi PVC

  Promyšlený, kompaktní design, který byl vytvořen kombinací 2 různých materiálů – hliníku (krabice, vedení a venkovní žaluzie) a PVC (revizní kryt). Tato hybridní vestavěná roleta je pevná a funkční konstrukce spodního profilu, na kterou je “namontovaný kliknutím” revizní kryt, nevyžaduje další šrouby nebo nýty a je barvou nebo dýhou přizpůsobena zbývajícím truhlářském prvkám.

  Revizní kryt z PVC poskytuje výjimečnou tuhost i při velmi velkých šířkách a rozměrech rolet. Nevyžadují se žádné další vnitřní fixace. Neohýbá se při montáži a každodenní práci.

  INOVACE Tento model rolety umožňuje použití podsvícení LED po celé šířce krabice, protože revizní kryt může být vyroben z průhledného plastu [sada nezahrnuje LED osvětlení].

 • Kalima RN / RT

  Nadokenné rolety

  V hrubých stavbách, v ktorých ešte neboli osadené výplne stavebných otvorov a ich nadpražia neboli špeciálne upravované, sa môžu osadiť nadokenné rolety KALIMA RN (vrátane roliet KALIMA RT, ktoré sú vhodné pre domy s hrubšími múrmi). Výhodou tohto typu roliet je estetický a diskrétny vzhľad dokončenej stavby.

  Roleta sa montuje spolu s oknom. Kazeta sa osadí do otvoru pod nadpražím. Kazeta môže byť obmurovaná z jednej alebo oboch strán alebo môže byť ponechaná voľne. Vďaka tomuto spôsobu montáže, sa rolety dajú použiť v novostavbách, ale aj pri výmene okien. Technické riešenia firmy KRISPOL umožňujú použiť nadokenné rolety aj pri posuvných oknách – pri oknách HST, ako aj PSK.

 • Kalima RR / RS

  Fasádne rolety

  Fasádne rolety KALIMA RS alebo RR sa dajú montovať pri kompletne dokončených stavbách. Ich plášť sa navíja do kazety, ktorá sa montuje priamo na stenu, v nadokennej časti. Ide o je všestranne použiteľný systém. Fasádne rolety sa môžu osadiť do ľubovoľných budov, bez ohľadu na spôsob, akým boli zhotovené.

  Kazety roliet ponúkame v dvoch verziách: zaoblené (RR) alebo skosené pod uhlom 45 stupňov (RS). Kazety, do ktorej sa rolety navíjajú, sa montujú nad okno, priamo na fasádu alebo do okenného otvoru. Plášť rolety sa dá dokonale zladiť s vonkajším vzhľadom Vašej fasády a ďalšími architektonickými prvkami a môže slúžiť aj ako dekorácia.

Prierez rolety

Pozrite sa konštrukčné riešenie roliet a zistite, na akom princípe pracujú. Všimnite si, na ktoré komponenty sa máte sústrediť pri výbere vhodných roliet a zoznámte sa s farebnou ponukou našich roliet.

 

1. Kazeta
V závislosti od typu roliet a spôsobu ich osadenia, kazety delíme na skryté pod omietkou alebo viditeľné – podľa toho si môžete vybrať náter v akejkoľvek farbe alebo povrchovú fóliu z niekoľkých desiatok ponúkaných vzorov.

2. Navíjací valec a pohonná jednotka
Valec, na ktorý sa navíja plášť rolety, spolu s inštalovaným ručným alebo elektrickým pohonom.

3. Plášť
Skladá sa z hliníkových profilov vyplnených polyuretánovou penou. Je dostupný v troch rôznych výškových profiloch, vo viac ako 20-tich atraktívnych vzoroch a farbách.

4. Spodná lišta
V spodnej lište je osadené tesnenie a môže byť vybavená aj dodatočnými bezpečnostnými prvkami. Spevňuje plášť roliet.

5. Vodiace lišty
V závislosti na použitého systému, hliníkové alebo z PVC, sú vybavené kefovým tesnením, ktoré sa stará o hladký a tichý chod roliet.

Moderné automatické pohonné jednotky pre rolety

Niet pochýb o tom, že automatické rolety sa už dlhšiu dobu stali štandardom. Poskytujú komfort, pomáhajú šetriť energiu a zvyšujú účinnosť ochrany proti vlámaniu. Sme presvedčení, že je využitie širokých možností automatického ovládania a jeho prispôsobenie vlastným potrebám, prináša veľké výhody.

Druhy pohonných jednotiek pre rolety

Pohonné jednotky pre vonkajšie rolety sú umiestnené vo vnútri oceľového navíjacieho valca, na ktorý sa navíja plášť roliet pri ich dvíhaní. Pohonné jednotky sa medzi sebou líšia, okrem iného, výkonom, ktorý závisí od rozmerov a od hmotnosti roliet, spôsobu ich ovládania a taktiež od spôsobu nastavenia tzv. krajných polôh rolety (miesta, v ktorom sa roleta zastaví, keď je úplne dvihnutá alebo spustená). Pri výbere pohonných jednotiek pre rolety je potrebné vziať do úvahy, či sú vybavené tzv. funkciou detekcie. Úlohou tejto funkcie je zastaviť pohonnú jednotu rolety ihneď po zistení zvýšeného odporu. Tým sa chráni motor pred preťažením a roleta pred poškodením, napr. pri zamrznutí plášťa.

Prijímače

Pohonné jednotky s diaľkovým ovládaním musia byť vybavené niekoľkými prijímačmi, čiže zariadeniami, ktoré prijímajú signály z vysielača. Ak sa na začiatku rozhodnete pre rolety s diaľkovým ovládaním, predávajúci Vám ponúkne pohonné jednotky s integrovaným rádioprijímačom. V prípade, ak sa rozhodnete zmeniť káblové ovládanie za bezdrôtové, budete si musieť dokúpiť samostatné diaľkové prijímače. Najčastejšie sa montujú do vnútra obvodového krytu roliet.

3D NÁVRHY - Projektové štúdio

Vytvorte a vytlačte si vlastný návrh rýchlo a jednoducho. Pre vytvorenie návrhu kliknite na VSTUP.