Skip to main content
TEL.: +421 905 735 376
MAIL: branislav.benedek@gmail.com

Plastové okná

Okná od firmy KRISPOL sú výhodnou investíciou do budúcnosti Vášho domu
a sú zárukou dlhodobého šetrenia nákladov Vašej domácnosti.

Elegantné a odolné okná sú vybavené dvojitým tesnením a majú veľmi vysoký koeficient tepelnej a akustickej izolácie pre túto triedu okien.

S funkčnými doplnkami sa dajú okná a terasové dvere jednoducho a ľahko prispôsobiť Vaším požiadavkám.

Pripomíname, že zhotovujeme okná v jednotných farbách alebo s povrchovou fóliou iba z vonkajšej strany.

   5-ročná záruka

   výrobok na mieru

 • FEN 92

  OKNÁ TRIEDY PREMIUM

  Okná, ktoré najlepšie spĺňajú všetky požiadavky pasívnych domov (Uw=0,76 W/(m2K)).

  Aj napriek tomu, že sú prispôsobené zaskleniu s hrúbkou do 48 mm, podarilo sa nám dať im elegantný vzhľad. Vďaka vysokej odolnosti voči poveternostným vplyvom, naše okná budú vždy vyzerať ako nové.

  Možnosť vybrať si z bohatého príslušenstva, vyhotoviť okná s netypickými tvarmi a s konečnou povrchovou úpravou vo verzii Bikolor, zaručuje, že naše okná budú ladiť s vnútorným i vonkajším vzhľadom Vášho domu.

  termoizolacyjnosc od uw=0,76 [W/m2K]*

  * týka sa referenčného okna s rozmermi: 1230 mm x 1480 mm

 • FEN 82

  ÚSPORA ENERGIE V DOBROM ŠTÝLE

  Okná FEN 82 sú kombináciou optimálnej konštrukcie rámu a krídla, premysleného systému tesnení a 3-sklených, energeticky úsporných balíkov, ktoré umožňujú výrazné zníženie tepelných strát a dosahujú koeficient Uw = 0,72 W/m²K. Vďaka tomu sú okná FEN 82 ideálne vhodné pre energeticky úsporné domácnosti a domy postavené s ohľadom na budúce úspory.

  Široká škála príslušenstva a široká škála farieb vám umožňujú prispôsobiť okno podľa potrieb a očakávaní každého investora.

  Okenný systém FEN 82 je stabilná konštrukcia s dobrou zvukovou izoláciou. V oknách používame energeticky úsporné 3-sklené balíčky s hrúbkou zasklenia do 48 mm a možnosťou využitia nízkoemisných zasklení ECLAZ.

  Toto je prvý ponúkaný model okien, v ktorom môže byť dyha a jadro vyrobené v súvislom antracitovom odtieni.

  termoizolacyjnosc  od uw=0,72 [W/m2K]*

  *týka sa referenčného okna s rozmermi 1230×1480 mm

 • FEN 76

  NAJTEPLEŠIE OKNÁ VO SVOJEJ TRIEDE

  Okná s klasickými, jednoduchými tvarmi, sú dostupné aj vo verzii FEN76 5R –  s okenným krídlom so zaobleným profilom.

  Široký, 5 komorový profil, má veľmi nízky koeficient prestupu tepla a preto naše okná nachádzajú uplatnenie v energeticky úsporných domoch.

  Pripomíname, že zhotovujeme aj okná s netypickými tvarmi a okná s povrchovou fóliou vo verzii Bikolor.

  termoizolacyjnosc od uw=0,83 [W/m2K]*

  * týka sa referenčného okna s rozmermi: 1230 mm x 1480 mm

Doprajte si komfort

Veľké balkónové okno s výhľadom na celú záhradu je snom mnohých ľudí, ktorí plánujú stavať svoj vlastný dom. Presklená plocha, siahajúca od podlahy až po strop, dovoľuje slnečným lúčom, aby prenikali do vnútorných priestorov, ktoré sa stanú priestrannejšími a Váš dom tak nadobudne elegantnejší a modernejší vzhľad.

Maximálne rozmery terasových okien závisia, okrem iného, aj od spôsobu otvárania okenných krídel. Najvhodnejšie sú sklopno-posuvné PSK alebo zdvíhavo-posuvné HST okenné systémy.

 • Systém HST

  Maximálna šírka okenného rámu v systéme HST je viac ako 6 m a celková plocha okna môže mať až 14 m2.

  Pri otváraní okna HST presúvame pohyblivé okenné krídlo za krídlo, ktoré je osadené napevno. Obsluha okna si nevyžaduje použitie väčšej sily, pretože okenné krídlo sa presúva pomocou koliesok po lište, ktorá je osadená v podlahe. Sklopenú polohu okna HST získate tak, že okno umiestnite na ľubovoľné miesto a potom ho uvoľníte pomocou kľučky.

  Okno je možné vybaviť pohonom s funkciou otvárania a zatvárania pomocou diaľkového ovládania, alebo s možnosťou nastaviť si program vetrania. Je to veľmi pohodlné a praktické riešenie. Významnou prednosťou systému HST je veľmi nízky (3 mm) prah, ktorý je zarovnaný s podlahou. Vďaka tomu budete môcť prejsť do Vašej záhrady, bez akýchkoľvek problémov, napr. s kočiarom.

 • Systém PSK

  Systém PSK umožňuje zhotoviť okná so šírkou viac ako 3 m, s celkovou plochou do 8m2.

  Pri systéme PSK sa okno otvára tak, že ho najprv sklopíme a odsunieme od prahu, a následne ho presunieme po vodiacej lište, ktorá je umiestnená v dolnej časti okenného rámu. Takého riešenie zaručuje plynulé a tiché presúvanie aj tých najväčších okien. Okenné krídlo v systéme PSK môže tiež zostať aj v sklopenej polohe rovnako, ako pri tradičných oknách. Obsluha týchto okien je veľmi jednoduchá, aj napriek ich veľkých rozmeroch a hmotnosti.

  Konštrukciu okna je možné vybaviť poloautomatickým kovaním, ktoré uľahčuje otváranie a zatváranie okna. Okenný prah v systéme PSK nie je vyšší než 7 cm. Vďaka posuvnému systému máte voľný prístup k priestoru pred oknom.

Vyberte možnosť BEZPEČNOSŤ

Kovania môžu byť certifikované v niektorej z tried odolnosti voči vlámaniu. Certifikované kovania sa čoraz častejšie stávajú podmienkou pre poistenie domácnosti a majetku.

Certifikované kovania sa líšia od bežných kovaní:

 • väčším počtom uzatváracích bezpečnostných protiplechov v pevne stanovených rozostupoch
 • špeciálnou vložkou proti prevŕtaniu, ktorá je osadená v púzdre zasúvacieho zariadenia (v časti kovania, na ktorou je potom pripevnená kľučka)
 • zpoužitím špeciálnej kľučky na kľúč

Pre označenie kovaní triedou WKI alebo RCI N je potrebné, aby kovanie, v závislosti od rozmeru okna, bolo vybavené dvomi, tromi alebo štyrmi zabezpečenými bodmi proti vysadeniu. V prípade tried WK2, RC2 alebo RC2N musia byť všetky uzatváracie protiplechy bezpečnostné a ich počet a spôsob rozmiestnenia musia byť presne určené v závislosti od rozmerov okenného krídla.

1. Hríbový čap a bezpečnostný protiplech (na výber)

Špeciálne navrhnuté, osemuholníkové excentrické valčeky, ktoré sú súčasťou kovania a sú umiestnené po celom obvode okenného krídla. Svoju funkciu plnia spolu s uzatváracími protiplechmi, ktorý je po obvode okenného rámu. Vzájomným pôsobením udržiavajú okenné krídlo v zatvorenej polohe, tlačia ho smerom k okennému rámu a udržiavajú ho v zablokovanej polohe.

Uzatváracie protiplechy sú dostupné v bežnej alebo bezpečnostnej verzii. Miesto spojenia bezpečnostného uzatváracieho protiplechu a bezpečnostných hríbových čapov nazývame zabezpečený bod proti vysadeniu, čo predstavuje úplné zabezpečenie zatvoreného okna.

2. Magnetický kontaktový snímač (na výber)

e indikátorom otvoreného okna a môže byť súčasťou bezpečnostného systému. Je účinným a zároveň nenápadným bezpečnostným prvkom, ktorý chráni domácnosť pred „nezvanými hosťami”. Najnovšie magnetické snímače sú súčasťou obvodového kovania, vďaka čomu dokážu signalizovať každý pohyb kovania, napr. otočenie kľučky.

Môžu plniť aj iné užitočné funkcie – napr. vypnúť ohrievanie pri odchýlení alebo pootvorení okna.

3. Detská sada s funkciou Tilt-First (na výber)

Sada je vybavená bezpečnostným systémom so špeciálnou kľučkou, ktorá pracuje na princípe opačného poradia otvárania okenného krídla: najprv sklopenie a potom otváranie.

Po otočení kľučky o 90 stupňov mechanická jednotka zablokuje okenné krídlo v sklopenej polohe a bráni jeho otvoreniu. Blokovací mechanizmus sa uvoľní a umožní otvoriť okno až po otočení kľúča v kľučke.

4. Kľučka Secustik (na výber)

Každým otočením kľučky sa blokovacie valčeky s veľkou presnosťou posunú do ďalšej polohy po obvode plášťa. Posunutie valčekov je sprevádzané typickým kliknutím, ktoré potvrdzuje, že zabezpečovacia funkcia bola aktivovaná.

Patentom chránený blokovací systém zabraňuje manipulácii s kľučkou Secustik a nedovoľuje, aby sa okno dalo otvoriť z vonkajšej strany, čím je domácnosť chránená pred vlámaním.

5. Bezpečnostná kľučka od spoločnosti SecuForte (na výber)

Kľučku s technikou SecuForte je možné ovládať iba zvnútra a iba zatlačením rukoväte kľučky smerom k okennej ružici. Pokiaľ je kľučka odpojená od kmeňa, je takmer nemožné ju posunúť zvonku – dokonca ani v naklonenej polohe.

To znamená, že okenné kľučky SecuForte účinne chránia pred pokusmi o vlámanie prepichnutím skla a vŕtaním rámu ako aj pohybom kovania zvonka.

3D NÁVRHY - Projektové štúdio

Vytvorte a vytlačte si vlastný návrh rýchlo a jednoducho. Pre vytvorenie návrhu kliknite na VSTUP.